Služby

Vyšetření prováděná pomocí přístrojů:

Endoskopie

Nosní endoskopie (Rhinoendoskopie/Epipharyngoskopie)

je prováděna rigidním (neohebným) endoskopem a slouží k vyšetření nosní dutiny a nosohltanu

Endoskopie hrtanu

pravoúhlou zvětšovací optikou slouží k vyšetření celé oblasti hrtanu a hypofaryngu

Flexibilní (ohebná) endoskopie

slouží k vyšetření nosohltanu a hrtanu, požíváme endoskop o velmi malém průměru, kterým je možné vyšetřit i děti prakticky od narození

Vyšetření nosní mandle

Pro rodiče:

Vyšetření probíhá v místním umrtvení nosu – do nosu jemně zavedeme tenké proužky gázy s umrtvovací látkou, která nepálí, po zavedení jde dítě na cca 5-10 minut do čekárny pro plnohodnotný účinek anestezie. Poté jsou proužky gázy odstraněny a provede se krátké vyšetření zavedením 2,7mm silného ohebného endoskopu do nosu, což většina dětí popisuje jako zcela nebolestivé.

Tónovaná audiometrie

vyšetření prahu sluchu ve zvukotěsné kabině.

-       takto provádíme i skríningové vyšetření dětí v 5ti letech

Tympanometrie

je objektivní vyšetření poddajnosti bubínku a řetězu kůstky, které informuje o tlaku ve středoušní dutině vhodné pro dospělé i dětské pacienty

Aplikace náušnic

Probíhá systémem Caflon, náušnice nasadíme do nastřelovací pistole přímo z originálního balení, po dezinfekci jsou pak zavedeny do lalůčku jedním stiskem, proto je zákrok většinou dobře snášen i dětmi.

Používáme náušnice z chirurgické oceli, která je jedním z nejméně alergizujících kovů, proto je nejlepší náušnice ponechat na místě několik měsíců, pouze v prvním týdnu je vhodné na místo vpichu aplikovat předepsanou mast, nejlépe večer před spaním.

K aplikaci náušnic objednáváme ve stejném režimu, jako k vyšetření, tedy 2x týdně odpoledne.

Pracovně-lékařské služby

Poskytujeme komplexní ORL vyšetření v rámci pracovně - lékařské péče.

V případě potřeby provádíme samostatnou tónovou audiometrii na pokyn zaměstnavatele. Toto vyšetření pak není možné vykázat k úhradě pojišťovně, ale pacient jej hradí po vyšetření.

Firmám, jejichž zaměstnanci mají ze zákona povinnost, vzhledem k povaze pracovní činnosti, podstupovat periodické nebo vstupní vyšetření ORL oblasti včetně sluchu, poskytneme konkrétní nabídku, kontaktujte nás, prosíme, nejlépe prostřednictvím emailu.